Výživa

Nejen pravidelný pohyb, ale také správná výživa má výrazný vliv na váš život a zdraví. Vhodná strava by měla být jedním se pilířů zdravého životního stylu. Pro sportovce se dokonce musí stát zcela nedílnou součástí jejich přípravy –  výživa, která je cílená na konkrétní potřeby sportovce a jeho sportovní disciplínu dokáže jeho výkon dále významně vylepšit. Naopak sportovec, který se stravuje nevhodně, se vystavuje riziku, že jeho dlouhodobé a poctivé tréninkové úsilí může být do značné míry zhaceno.

Na našem ústavu se vám bude věnovat špičková specialistka Jana Žídeková, která má veliké zkušenosti s vedením výživy u řady našich reprezentantů, olympioniků, profesionálních i hobby sportovců – příkladem mohou být naši nejlepší cyklisti jako jsou Ondřej Cink, Roman Kreuziger, Kristián Hynek, Lukáš Kobes, Jan Strož, ale i hokejista Miroslav Indrák, tenista Jonáš Forejtek a další.

Během konzultace u nás je možné:

  • Vyhodnotit váš dosavadní jídelníček (až se budete objednávat, zašleme Vám emailem formulář, do kterého uděláte několikadenní záznam vašich stravovacích zvyklostí).
  • Provést antropometrii – tzn. vyhodnotíme, jaké máte složení těla (tedy kolik máte svalů, tuku a vody).
  • Podle těchto výsledků navrhnout změny jídelníčku tak, aby odpovídaly vašim aktuálním cílům (redukce hmotnosti, zvýšení aktivní tělesné hmoty, udržení skladby těla apod.) a též specifikům vašeho konkrétního sportu.

Aktuální cena konzultace a vyšetření:

  • Antropometrie s konzultací v délce trvání 60 minut: 800,- Kč.

 

  • Vyhodnocení několikadenního jídelníčku (trvá cca 60 minut před vaší vlastní návštěvou) a následná antropometrie s konzultací v délce trvání 60 minut: 1500,- Kč.

 

  • V případě zájmu o další zpřesnění výsledků lze provést měření úrovně vašeho klidového metabolismu kalorimetricky:  1000,- Kč.

 

Na konzultaci s Janou se objednávejte telefonicky na čísle 377 593 203 anebo na emailu jana.zidekova@lfp.cuni.cz, případně přes náš rezervační systém ZDE.