Laktátový test

Cena – 2500 Kč

Rezervace pro laktátový test provádějte ZDE.

Popis testu

Test slouží ke stanovení či aktualizaci tréninkových prahů (aerobní a anaerobní) a správných tréninkových zón z laktátové křivky. Používáme tzv. schodový test, kdy vždy po určitém časovém úseku přidáme zátěž a na konci každého intervalu odebereme laktát z ušního lalůčku. To vykreslí laktátovou křivku v závislosti na tepové frekvenci a zátěži (watty u cyklistů, tempo u běžců). Laktátové testování je vhodné provádět alespoň dvakrát ročně (na začátku objemové přípravy a cca měsíc po zahájení předzávodních intenzit). Pro mládež pod 15 let není tento test ještě příliš vhodný a zde preferujeme spiroergometrické měření.

S sebou

Pro test na běžeckém ergometru si s sebou vezměte sportovní oblečení a čistou sportovní obuv.

Pro test na cyklistickém ergometru si s sebou vezměte cyklistický dres a tretry. Používáme nejmodernější ergometr vhodný pro profesionální cyklisty.

Pokud chcete použít vlastní kolo, budete potřebovat Váš čistý rám bez předního a zadního kola (používáme trenažér Cyklus 2). Pokud vlastníte kolo s pevnými osami, tak si přineste s rámem i přední osu (nutné pro upevnění Vašeho rámu do trenažéru). Možné je instalovat jak osu o průměru 12 mm tak i osu o průměru 15 mm (jediným systémem, které není možné do našeho trenažéru upevnit, jsou pevné osy u kol značky Focus a Cervelo).

Základní hygienické potřeby včetně ručníku (sprcha je k dispozici).

Vyhodnocení

Výsledky testu jsou vyhodnoceny lékařem, včetně určení LT1 (aerobního) a LT2 (anaerobního) prahu a dalších požadovaných parametrů výkonnosti.