Spiroergometrický test

  1. Cena – 2500 Kč

Rezervace pro spiroergometrický test provádějte ZDE.

Popis testu

Spiroergometrické vyšetření se na našem ústavu provádí nejčastěji na bicyklovém nebo běhacím ergometru. Principem vyšetření je zjištění funkční odezvy organismu na pohybovou zátěž. Jsou zaznamenávány parametry jako maximální spotřeba kyslíku (VO2max), produkce oxidu uhličitého, plicní ventilace či tepová frekvence. Toto vyšetření je nejlépe provádět opakovaně, pro zjištění míry adaptace na tréninkové podněty v různých fázích ročního tréninkového cyklu.

S sebou

Pro test na běžeckém ergometru si s sebou vezměte sportovní oblečení a čistou sportovní obuv.

Pro test na cyklistickém ergometru si s sebou vezměte cyklistický dres a tretry. Používáme nejmodernější ergometr vhodný pro profesionální cyklisty.

Pokud chcete použít vlastní kolo, budete potřebovat Váš čistý rám bez předního a zadního kola (používáme trenažér Cyklus 2). Pokud vlastníte kolo s pevnými osami, tak si přineste s rámem i přední osu (nutné pro upevnění Vašeho rámu do trenažéru). Možné je instalovat jak osu o průměru 12 mm tak i osu o průměru 15 mm (jediným systémem, které není možné do našeho trenažéru upevnit, jsou pevné osy u kol značky Focus a Cervelo).

Základní hygienické potřeby včetně ručníku (sprcha je k dispozici).

Vyhodnocení

Výsledky testu jsou vyhodnoceny lékařem, včetně určení VT1 (aerobního) a VT2 (anaerobního) prahu a dalších požadovaných parametrů výkonnosti.