Test slouží ke stanovení či aktualizaci tréninkových prahů (aerobní a anaerobní) a správných tréninkových zón z laktátové křivky. Používáme tzv. schodový test, kdy vždy po určitém časovém úseku přidáme zátěž a na konci každého intervalu odebereme laktát z ušního lalůčku. To vykreslí laktátovou křivku v závislosti na tepové frekvenci a zátěži (watty u cyklistů, tempo u běžců). Laktátové testování je vhodné provádět alespoň dvakrát ročně (na začátku objemové přípravy a cca měsíc po zahájení předzávodních intenzit). Pro mládež pod 15 let není tento test ještě příliš vhodný a zde preferujeme spiroergometrické měření.


Cena testu: 2. 500,-

Vzhledem k charakteru zátěžových testů požadujeme informovaný souhlas k provádění testu od každého klienta (případně jeho zákonného zástupce). Informovaný souhlas máme na místě v tištěné podobě, případně lze stáhnout a vytisknout zde.

Co s sebou

Pro test na běžeckém ergometru si s sebou vezměte sportovní oblečení a čistou sportovní obuv.

Pro test na cyklistickém ergometru si s sebou vezměte cyklistický dres a tretry. Používáme nejmodernější ergometr vhodný pro profesionální cyklisty. (náš ergometr je kompatibilní s tretrami SPD, Shimano, LOOK)

Základní hygienické potřeby včetně ručníku (sprcha je k dispozici).

Vyhodnocení

Výsledky testu jsou vyhodnoceny lékařem, včetně určení LT1 (aerobního) a LT2 (anaerobního) prahu a dalších požadovaných parametrů výkonnosti.