Spiroergometrické vyšetření se na našem ústavu provádí nejčastěji na bicyklovém nebo běhacím ergometru. Principem vyšetření je zjištění funkční odezvy organismu na pohybovou zátěž. Jsou zaznamenávány parametry jako maximální spotřeba kyslíku (VO2max), produkce oxidu uhličitého, plicní ventilace či tepová frekvence. Toto vyšetření je nejlépe provádět opakovaně, pro zjištění míry adaptace na tréninkové podněty v různých fázích ročního tréninkového cyklu.

Cena testu: 2. 500,-

Vzhledem k charakteru zátěžových testů požadujeme informovaný souhlas k provádění testu od každého klienta (případně jeho zákonného zástupce). Informovaný souhlas máme na místě v tištěné podobě, případně lze stáhnout a vytisknout zde.

Co s sebou

Pro test na běžeckém ergometru si s sebou vezměte sportovní oblečení a čistou sportovní obuv.

Pro test na cyklistickém ergometru si s sebou vezměte cyklistický dres a tretry. Používáme nejmodernější ergometr vhodný pro profesionální cyklisty. (náš ergometr je kompatibilní s tretrami SPD, Shimano, LOOK)

Základní hygienické potřeby včetně ručníku (sprcha je k dispozici).

Vyhodnocení

Výsledky testu jsou vyhodnoceny lékařem, včetně určení VT1 (aerobního) a VT2 (anaerobního) prahu a dalších požadovaných parametrů výkonnosti.